شرکت بنیان نوین شیمی پارس

 

لیست محصولات

بازدارنده های خوردگی محلول در آب و محلول در نفت و سه فازی:

خوردگی یکی از مشکلات عمده در صنایع مختلف بشمار می اید که هرساله هزینه های بسیار هنگفتی را به صنایع مختلف تحمیل می نماید. در تمامی این صنایع اعم از صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، کارخانجات تولیدی، پالایشگاه ها، نیروگاه های حرارتی و ... از بازدارنده های خوردگی استفاده می شود. بسته به نوع سیستم مورد استفاده بازدارنده های خوردگی به سه دسته محلول در آب، محلول در نفت و بازدارنده های خوردگی سه فازی تقسیم بندی می شوند که کلیه این مواد جزو محصولات تولیدی شرکت بنیان نوین شیمی پارس می باشند. در واقع تولید هر نوع بازدارنده خوردگی برای هر نوع سیستم در این مجموعه انجام می پذیرد.     

 

افزودنی چندكاره جهت هیدروتست:

 در صنایع مختلف، جهت تست نشتی خطوط لوله یا مخازن نگهداری از تستی به عنوان هیدروتست استفاده می شود. در این تست خط لوله یا مخزن مورد نظر توسط آب تحت فشار بالا پر شده و جهت بررسی نشتی احتمالی به مدت طولانی نگهداری می شود. معمولا به دلیل اینکه این آب مورد استفاده آب چاه یا آب دریا می باشد و در این مدت پتانسیل بالای ایجاد جلبک، خوردگی در سیستم و یا رسوب املاح موجود در آب وجود دارد از افزودنی به عنوان افزودنی هیدروتست استفاده می شود. این افزودنی یک افزودنی چندکاره ضد رسوب، ضد خوردگی و ضد جلبک بوده که در سیستم های مذکور به میزان گسترده ای استفاده می شود.  

 

بازدارنده های رسوب:

تشکیل رسوبات معدنی در بویلرها، مبدل های حرارتی، چیلرها، سیستم های سرمایشی و گرمایشی، چاه های نفت، تجهیزات درون چاهی و سطح الارضی در میادین نفتی ازجمله مشکلات عمده برای صنایع مختلف بشمار می رود. عمدتا این رسوبات در حلال های معمول نامحلول بوده و امکان استفاده از حلال های بسیار اسیدی در این سیستم ها به دلیل ایجاد خوردگی بسیار شدید در سیستم وجود ندارد. لذا، معمول ترین راه مقابله با این رسوبات استفاده از بازدارنده های رسوب می باشد. تولید رنج وسیعی از بازدارنده های رسوبات معدنی در سیستم های مختلف ازجمله عمده فعالیت های مجموعه بنیان نوین شیمی پارس می باشد.

 

دمولسیفایر:

دمولسیفایر پرمصرف ترین ماده شیمیایی صنعت نفت بشمار می رود که کاربردهای زیادی در صنایع دیگر نیز دارد. این ماده برای شکستن امولسیون آب-نفت یا آب-روغن کاربرد داشته و دانش فنی آن تحت انحصار چند شرکت معدود در سطح دنیا می باشد. شرکت بنیان نوین شیمی پارس عرضه کننده ترکیبات دمولسیفایر مختلفی با پایه داخلی برای صنایع مختلف و میادین نفتی می باشد.

 

انواع بیوساید:

بیوسایدها عوامل و موادي هستند كه باعث از بين بردن و مرگ ميكرواورگانيسم ها می شوند. این ترکیبات که کاربرد گسترده ای در صنایع مختلف ازجمله تصفیه آب، صنعت نفت و ... دارند به دو دسته کلی آلدهیدها و کوات ها تقسیم بندی شده که هر ترکیبات بیوساید متناسب هر سیستم بر پایه هر دو این مواد و در محدوده وسیعی از کاربردها در حال عرضه توسط مجموعه بنیان نوین شیمی پارس می باشند.

 

دیسپرسانت و حلال های آسفالتین:

جزئي از نفت خام كه در آلكان هاي نرمال انحلال ناپذير بوده و در تولوئن حل مي شود، آسفالتین ناميده مي شود. آسفالتین ها به صورت كلوئيدهاي مايسلي در نفت وجود دارند. . تحت شرايط توليد و پالايش نفت خام، آسفالتین به صورت مومي شكل با ويسكوزيته بالا روي تجهيزات و همچنين قسمت هاي مختلف چاه و تجهيزات لوله اي رسوب مي كند. رسوب آسفالتین حفره هاي چاه توليد را مسدود كرده و سرعت پالايش را كاهش داده و در بدترين حالت باعث توقف كامل فرآيند تولید/پالايش نفت مي گردد. یکی از محصولات شرکت بنیان نوین شیمی پارس دیسپرسانت های آسفالتین می باشد که این شرکت مفتخر است این محصول را بر اساس دانش فنی داخلی به بازار نفت عرضه نماید. همچنین عرضه حلال هایی همچون زایلن و زایلن بهبود یافته با برند تجاری Xlysolveاز دیگر فعالیت های این شرکت در زمینه مقابله با رسوبات آسفالتین می باشد.

 

امولسیفایرهای گل حفاری:

بطور معمول امولسیفایرها کاربرد گسترده ای در تهیه و تولید گل حفاری دارند. امولسیفایرهای گل حفاری شرکت بنیان نوین شیمی پارس با مشخصات بهینه برای تهیه مناسب ترین گل با توجه به سیستم حفاری موجود از جمله خدمات این مجموعه می باشد.

 

فوم سازها

فوم سازها ترکیبات بسیار مهمی در صنعت نفت بوده که استفاده گترده ای در این صنعت بخصوص بخش حفاری دارا می باشند. یکی از دسته محصولات شرکت بنیان نوین شیمی پارس تولید فومرها یا فوم سازهای پایدار در دما و فشار مخزن می باشد. این ترکیبات در دماها و فشارهای بالا معین و در رنج وسیعی از دماها و فشارها پایدار بوده و آماده عرضه می باشند.

 

امولسیون سازهای درون چاهی:

در بسیاری از موارد نفت موجود در مخزن یک نفت بسیار ویسکوز و یا نفت سنگین بوده که برای استخراج آن باید تمهیداتی در نظر گرفته شود. تولید اقتصادی نفت سنگین و مشکلات ناشی از ویسکوزیته بالای این نفت یک چالش اساسی در صنعت نفت بشمار می رود. به دلیل افت فشار بسیار بالای سیال در حین استخراج، در صورت عدم در نظر گرفتن تمهیدات لازم فشار زیادی بر پمپ ها وارد شده که این امر موجب افزایش هزینه های تعمیر و نگهداری پمپ ها و همچنین محدودیت در تولید می گردد.یک روش موثر، استفاده از امولسیون سازهای درون چاهی می باشد.یکی از محصولات تولیدی شرکت بنیان نوین شیمی پارس امولسیون سازهای درون چاهی جهت افزایش تولید و کاهش هزینه های عملیاتی تولید نفت سنگین می باشد. این ترکیبات تاکنون با موفقیت در چاه ها و میادین شرکت نفت فلات قاره ایران مصرف شده و تاییده هایی مبنی بر حصول کیفیت مطلوب این محصول و همچنین عملکرد قابل توجه آن حاصل شده است.

 

افزودنی های اسیدكاری و سیمان کاری:

عرضه انواع افزودنی های مورد استفاده در پکیج های اسیدکاری و سیمان کاری شامل انواع بازدارنده های خوردگی، کمک بازدارنده خوردگی، کندکننده اثر اسید، دمولسیفایر، افزودنی های چندکاره و ... ازجمله محصولات این مجموعه در حیطه افزودنی های مصرفی اسیدکاری و سیمان کاری می باشد.  

 

انواع سورفکتانت های كاتیونی:

انواع سورفکتنت های کاتیونی مورد استفاده در صنایع مختلف از قبیل سورفکتنت های ازدیاد برداشت نفت، سورفکتنت های مورد استفاده در سموم کشاورزی و ... شامل این محصولات می باشند.

 

زایل کننده های سولفید هیدروژن:

سولفید هیدروژن یک گاز بسیار سمی و خطرناک و یک ناخالصی همراه نفت بوده که غلظت های بالای آن مشکلاتی در زمینه ایمنی و تولید را در پی خواهد داشت. زایل کننده ها یا کاهنده های سولفید هیدروژن شرکت بنیان نوین شیمی پارس با برند تجاری Sulfaventبرای محدوده وسیعی از ترکیبات هیدروکربنی به بازار عرضه شده است و تاکنون در میادین نفتی مختلفی با موفقیت مورد استفاده قرار گرفته است.

 

آنتی فوم:

آنتی فوم یا ضد کف های مجموعه بنیان نوین شیمی پارس شامل انواع آنتی فوم های پایه سیلیکونی و پایه گلایکولی جهت انواع سیستم ها می باشد.

 

پلی گلایكول حفاری با نقطه ابری شدن:

عرضه رنج وسیعی از گلایکول های حفاری با نقطه ابری شدن جهت استفاده در گل حفاری ازجمله فعالیت های این مجموعه در زمینه صنعت حفاری می باشد که در حال حاضر این مجموعه تامین کننده این ترکیبات برای بسیاری از شرکت های پیمانکار حفاری خصوصی و شرکت مدیریت اکتشاف نفت می باشد.

 

عضویت خبرنامه

:

Brown Blue Orange